Сьогодні уряд ухвалив пакет підзаконних актів, що забезпечать виконання закону №1817 щодо удосконалення містобудівної діяльності. Про це під час засідання Кабміну повідомив віце-прем’єр-міністр – міністр регіональних розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

За словами міністра, цей пакет підзаконних актів спрямований на дерегуляцію будівельної діяльності, поліпшення умов ведення бізнесу, зменшення зловживань контролюючими органами у видачі дозвільних документів, усунення корупційної складової, а з іншого боку — на підвищення відповідальності забудовників.

Прийняли наступні нововведення:

 • Скасували категорії складності (яких було 5) й перейшли до класу наслідків, визначення яких зараз чітко врегульовано. Адже раніше найбільше корупційних зловживань виникало саме у питанні визначення категорії складності об’єкту, що в свою чергу впливало на вид дозвільного документу (декларація або дозвіл).
 • Скасували декларацію на початок виконання будівельних робіт. Відтепер будівництво об’єктів з незначними наслідками (СС1) здійснюватиметься за повідомленнями, а об’єктів з середніми та значними наслідками (СС2 та СС3) — за дозволами.
 • Встановили чіткі рамки й критерії для перевірок — в залежності від ступеню ризику об’єкту. Зокрема: — з високим ступенем ризику (СС3) — не частіше одного разу на два роки; — середнім ступенем (СС2) — не частіше одного разу на три роки; з незначним ступенем (СС1) — не частіше одного разу на п’ять років.
 • Затвердили перелік будівельних робіт, що не потребують отримання дозволів на початок їх виконання та не потребуватимуть прийняття в експлуатацію. Серед таких робіт є відновлення благоустрою, дитячих і спортивних майданчиків, перепланування ненесучих стін в квартирах, заміна покриття покрівель будинків, монтаж технічних засобів телекомунікацій та антенних споруд зв’язку, забезпечення безперешкодного доступу для інвалідів, будівництво фортифікаційних споруд тощо.
 • Закріпили норму про залучення громадських інспекторів, в тому числі з числа осіб з інвалідністю до прийняття об’єктів в експлуатацію та здійснення державно-архітектурного будівельного контролю для визначення норм для безперешкодного доступу до об’єктів будівництва.

Зазначається, що розроблений Мінрегіоном закон набирає чинності з 10 червня 2017 року.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

9 Коментарів до Уряд спростив умови будівництва в Україні: що змінилось
 1. Степан Мельник Степан Мельник:

  -

 2. Степан Мельник Степан Мельник:

  !

 3. Василь Ковалів:

  )

 4. Василь Ковалів:

  112

 5. Василь Ковалів:

  1»/»

 6. Василь Ковалів:

  221;;

 7. Василь Ковалів:

  2/.;

 8. Василь Ковалів:

  1

 9. Наталія Стеценко Наталія Стеценко:

  ₽4;8

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>